Menu

O organizowaniu na antenie radiowej

W audycji „Zorganizowani mają lepiej” rzeszowskiej „Solidarności”, panowie Czesław Knapik, odpowiedzialny za rozwój w regionie członek prezydium oraz Andrzej Kolak, przewodniczący organizacji w regionalnym oddziale IPN, rozmawiali na temat rozwoju związku.

Jak można dowiedzieć się z audycji, w 2016 roku w regionie Rzeszowskim NSZZ „Solidarność” powstało 5 nowych organizacji a kilka innych rozwinięto. Łącznie do związku zapisało się ponad 350 osób. W działaniach na rzecz rozwoju organizatorom regionalnym pomagali koordynatorzy z Komisji Krajowej, dzięki którym pod koniec zeszłego roku związek zaistniał m. in. w Mieleckiej Strefie Ekonomicznej. Dobrze zaczął się również rok 2017. W styczniu, zaraz po zmianie zapisu w ustawie o IPN ograniczającego zrzeszanie się pracowników w związki zawodowe, powstała organizacja, która liczy kilkanaście osób. A to dopiero początek. Oprócz pozyskiwania członków organizatorzy z regionu skupiają się również na pracach nad porozumieniami między organizacjami istniejącymi a pracodawcami, wspierają je też  na wielu innych polach. „Nasz związek jest tym, do którego ludzie się garną, bo widzą w „Solidarności” organizację, która będzie ich skutecznie reprezentować w kontaktach z pracodawcą.” - mówił Czesław Knapik.  

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji!

http://www.solidarnosc.rzeszow.org.pl/organizowanie-pracownikow/

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.