Menu

Amazon w Sosnowcu? To już niemal pewne

Pod koniec ubiegłego roku spółka Amazon Poland potwierdziła, że kolejny, czwarty już magazyn powstanie pod Kołbaskowem. Centrum logistyki e-commerce, które powstanie niedaleko Szczecina w ciągu trzech lat ma zagwarantować kolejne 1000 stałych miejsc pracy. Steven Harman, dyrektor operacyjny firmy Amazon na nasz kraj stwierdził w rozmowie z portalem propertynews.pl, że Polska to dobre miejsce do inwestycji a spółka poszukuje kolejnych lokalizacji dla swoich centrów logistycznych właśnie nad Wisłą. 20 grudnia ubiegłego roku Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zapowiedział inwestycję, która określił „wisienką na torcie" pośród innych projektów, w które zaangażowane jest miasto. Prezydent nie potwierdził nazwy inwestora, zdradził jedynie, że w hali o powierzchni 100 tysięcy metrów kwadratowych utworzy 3000 miejsc pracy. Dodał jednocześnie, że inwestor to „firma działająca w branży świątecznej” i właśnie w sezonach świątecznych zatrudnienie będzie tam wzrastać do 5000 osób.

Pojawiły się już nawet pierwsze oferty pracy ( Health and Safety Manager - Amazon Poland, śląskie), które są potwierdzeniem tej olbrzymiej inwestycji. Prace ziemne już się rozpoczęły i należy teraz oczekiwać na rychłe oficjalne potwierdzenie przez spółkę tych informacji.

gc

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.