Menu

Rozwój Organizacji Pożarnictwa Wielkopolski w 2016 roku

Przedstawiciele Organizacji Międzyzakładowej Pożarnictwa Wielkopolski wraz z Działem Rozwoju Związku Regionu Wielkopolska NSZZ Solidarność w 2016 roku wspólnie pracowali nad powstaniem kolejnych organizacji oddziałowych.
 
Dzięki współpracy powstało 8 nowych organizacji w komendach powiatowych na terenie Wielkopolski. Udało się stworzyć struktury związkowe w Czarnkowie, Gostyniu, Grodzisku, Obornikach, Rawiczu, Słupcy, Śremie oraz Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. Razem zrzeszają około 170 członków NSZZ Solidarność. Jednym z elementów wspierających te działania było szkolenie przeprowadzone przez organizatorów związkowych dla nowopowstałych jak i już istniejących org. oddziałowych w Pożarnictwie.
 
Jak podkreśla obecny Przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej Pożarnictwa Wielkopolski Tomasz Lewandowski, sukces ten jest możliwy dzięki wieloletniemu zaangażowaniu poprzednich władz Organizacji. Pomimo, że wielu nowych członków obawiało się konsekwencji wynikających z przynależności związkowej, nadzieja na polepszenie warunków pracy i płacy zmotywowała ich do aktywnego działania. Przedstawiciele OM są zadowoleni ze współpracy z przełożonymi na różnych szczeblach Pożarnictwa w Wielkopolsce, gdyż dzięki temu łatwiej rozmawiać nawet o trudnych zagadnieniach. Tomasz Lewandowski dziękuje Regionowi Wielkopolska NSZZ Solidarność, a szczególnie Przewodniczącemu Jarosławowi Lange za wsparcie realną pomoc we wszelakich sprawach związanych z funkcjonowaniem NSZZ Solidarność w Pożarnictwie
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.