Menu

Nowa organizacja w rzeszowskiej "Solidarności"

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Regionie Rzeszowskim zarejestrowana została nowa Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie.
 
Na przewodniczącego Tymczasowej Komisji Zakładowej wybrany został Sebastian Domoń, który o powodach zorganizowania się pracowników w związek zawodowy powiedział:
- Zarówno ja jak większość osób, które zdecydowały o wstąpieniu do NSZZ „Solidarność” i utworzeniu Organizacji Zakładowej przy WITD w Rzeszowie wychodzi z założenia, iż w obliczu zmian, które niewątpliwie w najbliższym czasie dotkną instytucję którą reprezentujemy, to tylko będąc zrzeszeni w silnej grupie związkowej jesteśmy w stanie skutecznie reprezentować nasze interesy zarówno te wynikające z potrzeby chwili jak również te, które mogą zaważyć na naszej przyszłości. Taką możliwość niewątpliwie daje nam NSZZ „Solidarność”, największa i najliczniejsza organizacja związkowa w Polsce wraz ze swoim zapleczem doświadczonych specjalistów, prawników, działaczy a opierająca swe działanie na gruncie etyki chrześcijańskiej, czyli wartościach dla mnie osobiście bardzo ważnych i istotnych. Ponadto  zaznaczyć należy, iż część osób do tej pory funkcjonowało już w strukturach Związku Zawodowego Inspekcji Transportu Drogowego, jednak głębokie przeświadczenie o małej skuteczności podejmowanych tam działań, a często de facto ich braku, czy nawet działaniu wręcz przeciw naszym interesom, spowodowały chęć podjęcia nowych wyzwań i zainicjowania zmian. Ostatecznie ukierunkowały się pracowników na utworzenie organizacji związkowej pod egidą „Solidarności”. Jestem przekonany, jak i moi koledzy, że postąpiliśmy słusznie, a efekty tej decyzji już niedługo będą realnie wymierne dla nas wszystkich.
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.