Menu

W Amazonie solidarni nie tylko od święta

Komisja Zakładowa w Amazon Fulfillment Poland dla pracowników magazynów z Sadów pod Poznaniem oraz wrocławskich Bielan, którzy należą do „Solidarności” przygotowała symboliczne paczki świąteczne. Wydawanie paczek rozpoczęto we wtorek, a zakończy się w piątek.

Już po raz kolejny Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Amazon Fulfillment Poland przygotowała dla członków związku świąteczne paczki. Pracownicy trzech magazynów z wrocławskich Bielan oraz z Sadów pod Poznaniem otrzymają symboliczne upominki. W torbach znajdą się słodycze i produkty spożywcze. – Te paczki mają charakter symboliczny. Chcemy pokazać członkom związku, że pamiętamy o nich i że są dla nas ważni. W torbach znajdzie się kilka rzeczy, które na pewno przydadzą się w te Święta. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób to jedyny prezent, który w tym roku otrzymają. Cieszymy się, że będzie on właśnie od nas. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach nasza organizacja będzie na tyle liczna, że będziemy mogli sobie pozwolić, aby w paczkach znalazło się więcej rzeczy, może jakieś upominki dla dzieci. Będziemy robić co się da, aby trochę uprzyjemnić Święta naszym członkom. – mówi Grzegorz Cisoń, przewodniczący KZ w Amazon Fulfillment Poland. Rozdawanie paczek rozpoczęło się we wtorek i będzie trwało do piątku. Można się po nie zgłaszać na palarniach zewnętrznych wszystkich trzech magazynów w czasie przerw obiadowych, po zakończeniu zmiany dziennej i przed rozpoczęciem zmiany nocnej. Na chętnych do zapisania się do związku będą czekać organizatorzy z deklaracjami. A w kwestii poprawy warunków pracy i płacy do zrobienia jest nadal dużo. - Jako organizacja cieszymy się, że firma także poczuła się do odpowiedzialności i pomyślała o upominku dla pracowników, jednak wolelibyśmy, aby pracodawca skupił się na oczekiwaniach i problemach pracowników i rozwiązywał je w sposób systemowy w ramach dialogu ze związkiem. Głównymi kwestiami, o których wciąż słyszymy od pracowników są niskie płace, przeciążenie i zbyt szybkie tempo pracy, niedozwolone ciężary paczek czy zbyt małe szatnie. Zadbanie o te sprawy byłoby dla nas wszystkich najlepszym prezentem. – dodaje Cisoń.

W okresie przedświątecznym „Solidarność” w Amazonie prowadzi również akcję ulotkową. Specjalnie w tym celu stworzono kartę, na której wszyscy pracownicy magazynów mogą anonimowo wypowiedzieć się na temat problemów, z którymi na co dzień spotykają się w pracy. Warto podzielić się swoim zdaniem, bo członkowie KZ oraz pracownicy „Solidarności” na podstawie zebranych danych będą formułować postulaty i kierować je do pracodawcy.

mm

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.