Menu

Morderczy bieg w upale

NSZZ "Solidarność" po raz kolejny wsparło Międzynarodowy Bieg Górski Typu Anglosaskiego - VI Limanowa Forrest rozegrany w „stolicy” Beskidu Wyspowego, malowniczo położonej Limanowej.

Jak wyjaśnia Paweł Sułkowski, Sekretarz Zarządu Klubu Sportowego Limanowa Forrest, impreza z roku na rok zyskuje coraz większą renomę w środowisku biegaczy górskich i nie tylko. - Dowodem tego jest chociażby Srebrna Kozica nagroda za najlepszy Bieg Typu Anglosaskiego za zeszłoroczny V Jubileuszowy Limanowa Forrest, którą przyznali nam czynni zawodnicy w konkursie zorganizowanym przez prestiżowy portal internetowy www.biegigorskie.pl, znawcy przyznali biegowi najwyższą kategorię S - dowód profesjonalizmu, organizacji i poziomu sportowego – wyjaśnia Sułkowski.

Na starcie stanęło prawie pół tysiąca zawodników i zawodniczek.7-kilometrowa trasa wiedzie z centrum Limanowej na Miejską Górę, gdzie wznosi się Milenijny Krzyż.

Zwycięzcami biegu zostali faworyci, tegoroczni mistrzowie Polski Kamil Jastrzębski i Dominika Wiśniowska – Ulfik. W kategorii Nordic Walking triumfował Michalec Marcin (tegoroczny Wicemistrz Świata) a wśród pań Beata Łopatkiewicz.

- Jak co roku, nie zabrakło również członków i sympatyków NSZZ " Solidarność " którzy z radością pokonali tą trudną trasę – dodaje Sułkowski.

aja

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.