Menu

Wakacje z Fundacją im. Grzegorza Kolosy

Rozpoczęły się wakacje. Już w najbliższą sobotę pierwsze grupy dzieci wyjadą na kolonie organizowane przez Fundację na Rzecz Zdrowia Dzieci i Młodzieży Regionu Śląsko-Dąbrowskiego im. Grzegorza Kolosy. Podczas tegorocznych wakacji z oferty Fundacji skorzysta ponad 2300 uczniów.
 
W tym roku kolonijna oferta Fundacji została wzbogacona o nowy ośrodek w Węgierskiej Górce. - Nadal największym zainteresowaniem cieszą się kolonie w górach, ze względu na niezwykle atrakcyjną cenę i wysokie dofinansowanie - informuje Wioletta Sznapka, kierownik Fundacji. Podkreśla, że koszt dwutygodniowego pobytu dziecka w górskiej miejscowości to ok. 1100 zł, z czego każde dziecko będące uczniem szkoły podstawowej otrzymuje dofinansowanie w wysokości 350 zł. Kwota dofinansowania dla dzieci, na które pobierany jest zasiłek rodzinny, wynosi 400 zł. - Po odliczeniu dofinansowania, za dwutygodniowy pobyt dziecka w górach rodzice muszą zapłacić ok. 750 zł. Dzieci przebywają w super warunkach, wszystkie ośrodki spełniają wysokie standardy, większość z nich posiada własne baseny - mówi Wioletta Sznapka. Natomiast koszt dwutygodniowych kolonii w kurortach nadmorskich to wydatek wynoszący ok. 1460 zł. Dofinansowanie dla uczniów szkół podstawowych wynosi 150 lub 200 zł.
 
Fundacja pomaga również dzieciom z najuboższych rodzin. W tym roku na bezpłatnie kolonie wyjedzie aż 143 dzieciaków, wśród których znajdzie się piętnastoosobowa grupa z Ukrainy.
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.