Menu

Zmarł ks. inf. dr Julian Żołnierkiewicz

Zmarł ks. inf. dr Julian Żołnierkiewicz fot. ZR Warmińsko-Mazurskiego

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dziś odszedł od nas na wieczny spoczynek ks. Inf. dr Julian Żołnierkiewicz członek honorowy NSZZ "Solidarność", odznaczony medalem "Zaslużony dla NSZZ "Solidarność", Kapelan NSZZ "Solidaność" Regionu Warmińsko - Mazurskiego, były wieloletni duszpasterz ludzi pracy.

Infułat był nie tylko lubianym duchownym i proboszczem, ale wręcz człowiekiem-instytucją. Ks. Julian Żołnierkiewicz urodził się w 1931r. w Odcedzie w województwie nowogródzkim. Przez wiele lat był proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. W latach 80. był kapelanem Solidarności, a potem także duszpasterzem akademickim i patronem organizacji kombatanckich. Jest też honorowym obywatelem Olsztyna.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się 28 października 2013r. o godz. 12.00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie przy ul. Mickiewicza 10. Trumna będzie wystawiona w Kościele 27 października 2013r. od godz. 18.00.
 
Więcej na solidarnosc-olsztyn.org.pl

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.