Menu

Kolejne 1287 haseł w portalu Encyklopedia Solidarności

Kolejne 1287 haseł w portalu Encyklopedia Solidarności IPN

Redakcja nowej wersji portalu internetowego Encyklopedia Solidarności (encysol.pl) uzupełniła 1287 haseł - 900 biogramów i 387 haseł tematycznych.

10 grudnia ub. r. została uruchomiona nowa wersja portalu Encyklopedia Solidarności – encysol.pl. Instytut Pamięci Narodowej przejął opiekę nad tą cenną inicjatywą po innym podmiocie. W chwili startu, w nowym portalu opublikowano ok. jednej trzeciej haseł z jego  poprzedniej wersji, gdyż do pozostałych nie zostały uregulowane kwestie prawne. IPN poinformował wtedy, że po ich rozstrzygnięciu, brakujące hasła będą stopniowo uzupełniane. IPN poinformował właśnie, że zamieścił pierwsze uzupełnienie obejmujące 1287 haseł. Systematycznie po uregulowaniu kwestii związanych z prawami autorskimi zamieszczać będzie kolejne.  

Inicjatywa pod nazwą Encyklopedia Solidarności obejmuje łącznie około 5000 biogramów i 2000 haseł i jest wciąż rozwijana. Wszystkie hasła, w tym biogramy, które znajdowały w pierwszej wersji portalu można znaleźć w czterech tomach Encyklopedii Solidarności, wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej.

www.tysol.pl

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.