Menu

"Bardzo dziękuję za Solidarność i krzepiące słowo". Bp Wiesław Szlachetka napisał do Przewodniczącego Piotra Dudy

Bp Wiesław Szlachetka przemawiający na obchodach 50. rocznicy Grudnia '70 w Gdyni Bp Wiesław Szlachetka przemawiający na obchodach 50. rocznicy Grudnia '70 w Gdyni fot. R.Wąsik

- Bardzo dziękuję za Solidarność i krzepiące słowo - pisze bp Wiesław Szlachetka do przewodniczącego NSZZ Solidarność Piotra Dudy. Szef związku niedawno publicznie podziękował duchownemu za odważne i prawdziwe słowa oceniające wydarzenia ostatnich lat i miesięcy, wypowiedziane podczas obchodów 50. rocznicy Grudnia '70.

Biskup Wiesław Szlachetka podczas obchodów 50. rocznicy Grudnia '70 mnóstwo miejsca poświęcił bieżącym wydarzeniom. Prosił, by „Bóg miłosierny” przebaczył przedstawicielom „ideologii bezwstydu”, którzy tkwią w ideologii komunistycznej i demoralizują młodzież.

Przebacz tym, którzy jeszcze dzisiaj mentalnie tkwią w tamtej zbrodniczej ideologii, a którzy nadają jej nowy kształt, kształt ideologii bezwstydu, której celem jest wywracanie hierarchii wartości, dekonstrukcja modelu rodziny, demoralizacja dzieci i młodzieży, szerzenie nienawiści wobec życia tych, którzy sami się obronić nie mogą 

- mówił podczas uroczystości bp Szlachetka. Do jego słów postanowił odnieść się Piotr Duda. Przewodniczący Komisji Krajowej podziękował za odważne i prawdziwe słowa oceniające wydarzenia ostatnich lat i miesięcy.

Serdecznie dziękuję w imieniu własnym i członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, za odważne i prawdziwe słowa oceniające wydarzenia ostatnich lat i miesięcy, które Jego Ekscelencja określił mianem „Ideologii bezwstydu”. To było dla nas niezwykle ważne i potrzebne świadectwo, szczególnie w kontekście żenującej profanacji pamięci Zbigniewa Godlewskiego podczas niedawnego protestu w ramach tzw. „Strajku kobiet”, która miała miejsce w Gdyni

- napisał Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "S" w liście do ks. bp Wiesława Szlachetki, Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Gdańskiej.

Czytaj więcej: P. Duda: "Dziękuję bp. Szlachetce za prawdziwe i odważne słowa. To dla nas ważne i potrzebne świadectwo"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.