Menu

ERZ - właściwe postępowanie z informacją ekonomiczną kluczem do produktywnej komunikacji i negocjacji

Rzutem na taśmę, czyli tuż przed ponownym wprowadzeniem zaostrzonych wymogów sanitarnych, odbyło się międzynarodowe szkolenie dla członków ERZ w ramach projektu VS/2019/0025 “ERZ-właściwe postępowanie z informacją ekonomiczną kluczem do produktywnej komunikacji i negocjacji”.

Tym razem miejscem szkolenia dla 16 polskich członków ERZ był Wrocław, a dokładniej hotel Mercure Centrum. 7 Chorwackich uczestników było z nami obecnych on-line. Wymiana informacji była możliwa poprzez polsko-chorwackie tłumaczenie symultaniczne, a powodzenie w sprawnej realizacji tego hybrydowego szkolenia zawdzięczamy doświadczonej obsłudze technicznej.

Główny nacisk w trakcie szkolenia położono na zapoznanie się z zagadnieniami ekonomicznymi firmy i ich znaczenia  dla ERZ oraz na różne kultury wykorzystywania danych ekonomicznych. Tę część szkolenia przeprowadził dr Daniel Kiewra reprezentujący partnera projektu – firmę Syndex Polska specjalizującą się w zakresie doradztwa, ekspertyz i szkoleń przeznaczonych dla przedstawicieli pracowników.  Oprócz tego odbyły się 2 osobne moduły: jeden poświęcony postępowaniu z informacją poufną – prowadzony przez eksperta projektu  Ewę Kędzior prawnika KK NSZZ „Solidarność”, a drugi obejmował temat Przemysłu 4.0, który przybliżał uczestnikom dr Robert Szewczyk, ekspert KK NSZZ „Solidarność”.
Szkolenie, przygotowane z zastosowaniem  zasad reżimu sanitarnego i  z zachowaniem właściwego dystansu społecznego, zostało wysoko ocenione przez uczestników zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym.

Wielu z nich w ankietach oceniających podkreśliło, iż uzyskana na szkoleniu wiedza będzie przez nich wykorzystywana podczas analizowania sprawozdań finansowych przekazywanych członkom ERZ przez zarząd firmy, a także podczas negocjacji z pracodawcą.

Szkolenie zorganizował zespół projektowy NSZZ „Solidarność”: Maria Żytko i Karol Nosal

mż.

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.