Menu

Płock świętuje 40. urodziny Solidarności

Płock świętuje 40. urodziny Solidarności fot.M.Żegliński

W Płocku odbywają się uroczystości 40. lecia powstania Solidarności.

Szczegóły obchodów podczas konferencji prasowej zdradził Andrzej Burnat, przewodniczący płockiej Solidarności. 

Dzisiaj wzięliśmy udział w odsłonięciu wystawy w Muzeum Mazowieckim odbył się również panel dyskusyjny naukowo-historyczny, podczas któego wspominaliśmy dzieje od czasu powstania Solidarności. Dzisiaj i jutro odbywa się zamknięte posiedzenie prezydium Komisji Krajowej, a jutro odbędzie się uroczysta gala w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego

zaznaczył Andrzej Burnat.

O tym jak ważne jest to, że Solidarność powstawała w całym kraju opowiedział przewodniczący Piotr Duda. 

Cieszę się, że mogę być w Płocku z okazji uroczystości 40. powstania NSZZ Solidarność. Cieszę się że uroczystości doszły do skutku, w pierwszej wersji uroczystości w Płocku miały odbyć się w czerwcu, miało być posiedzenie Komisji Krajowej Solidarności, pandemia musiała nasze plany zweryfikować. Dziś spotkaliśmy się z osobami, które były 40. lat temu na pierwszej linii o wolność, w niezależny samorządny Związek Zawodowy Solidarność. Również tu w Płocku rodziła się Solidarność. Jesteśmy już po głównych uroczystościach w Gdańsku, Szczecinie, Jastrzębiu, Dąbrowie Górniczej, ale dla mnie dla szefa Solidarności każda uroczystość ma tą samą wartość, wszędzie rodziła się Solidarność i każdy członek związku z tych 10 milionów, którzy zapisali się do związku mieli wielki wkład w to, że dzisiaj żyjemy w wolnym i demokratycznym kraju.

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.