Menu

Tadeusz Majchrowicz na 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków: Sport to istotny element działań Solidarności

Tadeusz Majchrowicz na 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków: Sport to istotny element działań Solidarności fot.M.Żegliński

W Krośnie, na starcie 2 etapu 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków rozmawialiśmy z gospodarzem, Tadeuszem Majchrowiczem, przewodniczącym podkarpackiej Solidarności.

W trakcie rozmowy pytaliśmy, dlaczego Solidarność wspiera inicjatywy sportowe.

My przecież pracujemy na rzecz pracowników, którzy mają swoje rodziny. Tego typu imprezy sportowe są przeznaczone dla rodzin, żeby można było z rodzicami pójść, zobaczyć, dopingować. Dlatego stawiamy również na sport, dlatego te sztandarowe imprezy, czyli Maraton Solidarności, Wyścig Solidarności i Olimpijczyków i skoki narciarskie na igielicie o Puchar Solidarności. Ten rok jest specyficzny bo koronawirus pokrzyżował plany, ale cieszę się ogromnie, że Wyścig się mimo wszystko odbywa, mam nadzieję, że za rok powetujemy sobie wszystkie problemy i będzie jeszcze lepsza obsada, więcej etapów i będzie spokojniej niż teraz. Sport to jeden z elementów naszych działań warto dodać, że w każdym regionie odbywają się licznie imprezy sportowe. Niestety one w tym roku w części się nie odbywają, właśnie przez koronawirusa, ale pamiętamy biegi we Wrocławiu, Lublinie, innych miastach w Polsce, gdzie rozgrywki sportowe dla uczczenia urodzin Solidarności były organizowane. Tych imprez sportowych jest bardzo dużo, cieszę się, gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy wkładają w to serce, bo trzeba znaleźć sponsorów i włożyć dużo pracy by impreza na takim poziomie się odbyła.

- powiedział Tadeusz Majchrowicz.

 

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.