Menu

Wystawa „Droga ku wolności” zaprezentowana na dworcu w Krakowie

Wystawa „Droga ku wolności” zaprezentowana na dworcu w Krakowie fot. M.Koziestański

- Takich nowatorskich pomysłów trzeba nam więcej na 40-lecie powstania Solidarności – mówił o wystawie „Droga ku wolności” zorganizowanej przez „Tygodnik Solidarność” Wojciech Grzeszek, przewodniczący ZR Małopolskiego NSZZ „S”.

Otwarcie krakowskiej części wystawy „Droga ku wolności” odbyło się 9 września na tutejszym dworcu kolejowym. Ekspozycja w formie stacjonarnej dostępna będzie przez cały miesiąc na dworcach w Lublinie, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Wystawa przygotowana przez „Tygodnik Solidarność” jest przedstawieniem w formie komiksu drogi ku wolności, którą podążył polski naród w XX weku.

- Taka właśnie forma ma przybliżyć historię Polski i walkę o niepodległość w przystępny, popkulturowy sposób. To bardzo dobry pomysł, ponieważ pokazuję trudną, skomplikowaną historię w prosty i atrakcyjny sposób, dzięki czemu wystawa może trafić do młodszego pokolenia. Jestem przekonana, że ekspozycja na dworcu w Krakowie będzie cieszyć się olbrzymią popularnością – przemawiała podczas otwarcia Violetta Szumilak, dyrektor PKP S.A. Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Krakowie. - Nasze dworce to unikatowa przestrzeń na prezentację tego rodzaju projektów. Z naszych doświadczeń wynika, że wiele osób w oczekiwaniu na pociąg ogląda te ekspozycje. Niniejsza wystawa i jej tematyka jest niezwykle bliska nam - kolejarzom. Pracownicy kolei brali bowiem czynny udział w walce o suwerenność Polski – podkreślała Violetta Szumilak.

Na otwarcie wystawy na krakowskim dworcu przybył Wojciech Grzeszek, przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność, wraz z całym Prezydium ZR. - Umiejscowienie wystawy na dworcu jest bardzo dobrym pomysłem, bo tutaj przemieszczają się tysiące podróżnych, czekając na pociąg, czy zakupując bilety. Mając chwilę czasu mogą w spokoju zapoznać się z historią, której młodzi ludzie nie pamiętają. Dlatego chciałbym z tego miejsca podziękować „Tygodnikowi Solidarność” za zorganizowanie tej wystawy i za sam pomysł, który jest nowatorski. Takich pomysłów trzeba nam więcej na 40-lecie powstania Solidarności – zauważył Wojciech Grzeszek.

www.tysol.pl

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.