Menu

Sukcesy Solidarności w firmie MOWI

Sukcesy Solidarności w firmie MOWI ZR Słupskiego

Spotkanie przedstawicieli pracodawcy - firmy MOWI z Duninowa, z członkami Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w tym zakładzie pracy, odbyło się 1 lipca 2020 r. w Ustce. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Zarządu Regionu Słupskiego NSZZ Solidarność na czele z przewodniczącym.

Przypomnijmy, że organizacja związkowa w MOWI jest najmłodszą organizacją w Regionie Słupskim, a jej pracownicy organizują się w związek zawodowy z bardzo dużym zaangażowaniem, co powoduje, że związkowców w MOWI jest coraz więcej - już kilkaset osób. W „rankingu” największych organizacji związkowych w Regionie związkowcy z MOWI mieszczą się w ścisłej czołówce.

Przedmiotem spotkania stron były dwie kwestie: ustalenie wspólnych zasad komunikowania się przedstawicieli Związku z pracownikami MOWI oraz zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. W obu tych sprawach podjęto konstruktywne rozmowy, które zaowocowały już wstępnymi ustaleniami i propozycjami. W niektórych sprawach zapadły już konkretne decyzje, np. w zakresie funduszu socjalnego. W innych kwestiach zarówno pracodawca jak i Związek będą dożyć do porozumienia. Na szczególne podkreślenie zasługuje sprawa zaangażowania się obu stron w zakresie chęci komunikowania się oraz determinacja jaką wykazują zarówno pracodawca jak i związkowcy w dążeniach do uzgodnienia wspólnych ustaleń.

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.