Menu

Zakładowe struktury NSZZ „Solidarność” wspierają polską służbę zdrowia

Wszyscy wiemy z jakimi niedoborami boryka się obecnie służba zdrowia. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, położne, diagności oraz inni pracownicy medyczni a także pracownicy szpitali (na przykład osoby sprzątające) pilnie potrzebują sprzętu ochrony indywidualnej takiej jak maseczki, gogle czy specjalistyczne fartuchy.

W tej sytuacji z pomocą spieszą struktury NSZZ „Solidarność”. Robią to w ramach swoich możliwości. Przykładowo Komisja Międzyzakładowa przy Philip Morris Polska S.A. sfinansowała zakup 300 masek dla 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie.

Jacek Łabędzki, przewodniczący „Solidarności” w Philip Morris  komentuje: wiemy, że przechodzimy w tej chwili trudny okres. Lekarze i wszyscy pracownicy służby zdrowia są na pierwszej linii frontu. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Każdy powinien im pomóc w ramach swoich możliwości. Zachowanie solidarności jest w tej chwili najważniejsze!

24 marca obiegową decyzją Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Kopalni Węgla Brunatnego Turów przekazano 10.000 zł dla Wielospecjalistycznego Szpitala Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej.

Stoimy wszyscy wobec trudnej sytuacji wymagającej wzajemnego wsparcia i solidarności. Każda organizacja, każdy podmiot w miarę swoich możliwości powinien mobilizować swoje siły i środki do walki z rozpowszechniającą się chorobą - podkreśla Wojciech Ilnicki, przewodniczący „Solidarności” w  KWB Turów i członek Komisji  Krajowej. Jestem pewny, że wspólnie sobie poradzimy, musimy być razem i się wzajemnie wspierać – dodaje działacz.

bs

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.