Menu

UOKiK sprawdzi zawyżone ceny

W związku z docierającymi sygnałami o rażącym podwyższaniu cen niektórych produktów żywnościowych i artykułów higienicznych w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów powołany został specjalny zespół, który będzie monitorował ceny.

Jeśli praktyki zostaną potwierdzone, podejmie dalsze działania ograniczające tego typu negatywne zachowania. W skład zespołu monitorującego ceny w sklepach internetowych wejdą pracownicy UOKiK, zaś pracownicy Inspekcji Handlowej skierowani zostali do monitorowania cen w sklepach, w tym sieciach handlowych.

Jeśli zaś Konsumenci zaobserwują niepokojący wzrost cen żywności i produktów higienicznych, proszeni są o zgłaszanie tego faktu drogą elektroniczną na adres monitoring@uokik.gov.pl Jak wynika z informacji na stronie urzędu: „UOKiK nie wyklucza zmian prawnych w przygotowywanej specustawie dającej uprawnienia do egzekwowania i penalizowania sytuacji wykorzystywania strachu przed chorobą do zawyżania cen produktów. Zakładamy jednak możliwość pojawienia się dodatkowych mechanizmów sankcyjnych względem przedsiębiorców nadużywających swobody ustalania cen.”

mpb

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.