Menu

Lustracja w RDS: Białostocki WRDS nie będzie obradował z Malinowskim

Przedstawiciele wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Białymstoku nie będą brali udziału w posiedzeniach z udziałem przewodniczącego RDS Andrzeja Malinowskiego. To reakcja na problemy lustracyjne przewodniczącego RDS, któremu prokurator Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu umorzył śledztwo w sprawie rzekomego fałszowania teczki operacyjnej TW „Roman”. Oznacza to, że teczka była oryginalna, a Andrzej Malinowski był tajnym współpracownikiem.

Członkowie Prezydium WRDS w Białymstoku na posiedzeniu 9 marca zdecydowali o zawieszeniu swojego udziału we wszystkich posiedzeniach z udziałem przewodniczącego RDS Andrzeja Malinowskiego z ramienia Pracodawców RP.

Wcześniej z takim apelem wystąpił NSZZ „Solidarność” i Związek Pracodawców i Przedsiębiorców. Podczas wspólnej konferencji przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda i prezes ZPP Cezary Kaźmierczak wezwali Andrzeja Malinowskiego do rezygnacji z przewodniczenia RDS i zawiesili swój udział w plenarnych posiedzeniach RDS z udziałem Malinowskiego. Zaapelowali też do pozostałych partnerów społecznych i WRDS do takiej samej postawy.

WRDS w Białymstoku jako pierwszy odpowiedział na ten apel.

Więcej o sprawie lustracji w RDS pisaliśmy tutaj>>>

ml

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.