Menu

Uroczystości Sierpniowe 2020: plany „Solidarności”

W roku czterdziestolecia NSZZ „Solidarność” główne uroczystości, organizowane przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” odbędą się 29 sierpnia br. (sobota) w Warszawie (Plac Piłsudskiego, następnie przemarsz na błonia Stadionu Narodowego). To święto całego Związku.

Informujemy, że z Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” zorganizowany zostanie transport zbiorowy na te uroczystości (koszt przejazdu zapewnia organizator). W związku z tym prosimy o wstępną orientację ws. liczby osób zainteresowanych wyjazdem i zgłoszenie do 31 marca br. na adres mailowy sekretariatu ZR: prezydium@sekretariat.gda.pl lub tel. 58 308 43 52.

Jednocześnie informujemy, że w Regionie Gdańskim planujemy:

  • 21 sierpnia – Uroczyste Walne Zebranie Delegatów Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” (Gdańsk)
  • 22 sierpnia – Turniej piłki plażowej o puchar NSZZ „Solidarność” (Gdańsk-Brzeźno),
  • 31 sierpnia – Msza Święta w bazylice św. Brygidy w Gdańsku, złożenie kwiatów na placu Solidarności, wręczenie stypendiów z Funduszu Stypendialnego NSZZ „Solidarność” w Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Region Gdański NSZZ „Solidarność” przedstawi także organizacjom zakładowym/międzyzakładowym możliwość zamówienia pamiątkowego znaczka z okazji czterdziestolecia Związku (koszt, zasady rozliczenia/faktur podamy w odrębnym piśmie do KZ/KM). Zamówienia składa się w sekretariacie ZR (adres j.w.) – do 15 kwietnia br.

Opr.: Wojciech Książek:
członek Prezydium ZRG, przewodniczący Gdańskiej Sekcji Oświaty
wojciech.ksiazek@solidarnosc.gda.pl
58 308 44 22

Uwaga: Katalog obchodów nie jest zamknięty, także daty, godziny, mogą ulec zmianie. Aktualne informacje są zamieszczane m.in. na stronie internetowej Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”: www.solidarnosc.gda.pl Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”: www.solidarnosc.org.pl Instytutu Pamięci Narodowej – Oddział w Gdańsku: www.ipn.gov.pl

www.solidarnosc.gda.pl

 

 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.