Menu

Podwyżki płac w Adient Seating Poland w Siemianowicach Śląskich

Średnio o 11 proc. wzrastają od tego miesiąca wynagrodzenia pracowników produkcyjnych zatrudnionych w spółce Adient Seating Poland w Siemianowicach Śląskich. 9 października strona związkowa zawarła z pracodawcą porozumienie w tej sprawie.
 
Jak informuje Grzegorz Śpiewak, przewodniczący zakładowej „Solidarności”, stawki godzinowe zostaną podwyższone o kwoty od 2,2 zł do 2,5 zł brutto. Część podwyżki zostanie uzależniona od oceny uzyskanej przez pracownika. To oznacza, że miesięczne zarobki będą wyższe od ok. 370 zł do ok. 420 zł brutto.
 
Równocześnie o 2 zł brutto wzrosły najniższe stawki dla pracowników zatrudnionych za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej i tych, którzy dopiero zaczęli pracę w Adient Seating Poland. Analogicznie będą one wynosić 15,5 zł i 16 zł brutto za godzin e. Jak informuje Grzegorz Śpiewak, każdy nowy pracownik najpierw jest zatrudniany przez agencję, a po upływie od 3 do 6 miesięcy przechodzi do firmy. – Jesteśmy zadowoleni z zapisów porozumienia, chociaż wiadomo, że każdy chciałby wynegocjować jeszcze więcej. Mam nadzieję, że dzięki tym podwyżkom wynagrodzenia staną się bardziej konkurencyjne, co pozwoli na przyciągnięcie nowych pracowników – dodaje przewodniczący „S” w spółce.
 
Porozumienie wejdzie w życie już w tym miesiącu, a wyższe wypłaty wpłyną na konta pracowników produkcyjnych na początku listopada. Rozpoczęcie rozmów o podwyżkach dla osób zatrudnionych w administracji strona związkowa zaplanowała na koniec grudnia.
 
W Adient Seating Poland w Siemianowicach Śląskich zatrudnionych jest blisko 2350 osób, z czego ok. 450 pracuje za pośrednictwem agencji. Zakład produkuje stelaże do siedzeń samochodowych.
 

www.solidarnosckatowice.pl / aga

 

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.