Menu

Zbrojeniówka i przemysł lotniczy w Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej

Zbrojeniówka i przemysł lotniczy w Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej Fot. "S" Rzeszów

Od procesji z obrazem i relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona "Solidarności", rozpoczęła się 28 września do skarżyskiego Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej przybyli pątnicy XXIV Pielgrzymki Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego NSZZ „Solidarność”.

Oprócz związkowców zakładów, pracujących na potrzeby wojska, licznych pocztów sztandarowych, w pielgrzymce udział wzięli również przedstawiciele zarządów tych zakładów, bowiem coroczna pielgrzymka to nie tylko przeżycie duchowe, ale i okazja do spotkań ludzi związanych z branżą oraz rozmów o sytuacji przemysłu obronnego.

Mszę świętą poprzedziła procesja z obrazem i relikwiami bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Następnie przed dębami pamięci zapalano znicze, a pod tablicą smoleńską złożono wieniec. Podczas mszy świętej, której przewodniczył biskup Henryk Tomasik, modlono się za pracowników obu branż i ich rodziny.

Komisję Krajową NSZZ "S" reprezentowali Andrzej Kuchta i Wojciech Krasucki. Prezydium KK reprezentował zaś zastępca przewodniczącego Tadeusz Majchrowicz.

Więcej na stronie rzeszowskiej "S">>>

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.