Menu

Rozmawiają o dialogu społecznym w Gdańsku

Rozmawiają o dialogu społecznym w Gdańsku fot.P.Machnica

Drugie seminarium dotyczące budowania potencjału partnerów społecznych i uczestników dialogu społecznego odbywa się dzisiaj oraz jutro (18-19 września) w Gdańsku.

Wydarzenie jest organizowane przez Eurofund Europejską Fundację na Rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy, z którą „Solidarność” współpracuje. – Zajmuje się kwestiami społecznymi, związanymi z zatrudnieniem oraz warunkami pracy, a więc zagadnieniami, które są dla nas bardzo ważne – tłumaczy Mateusz Szymański z Zespołu Monitoringu i Dialogu Społecznego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Pierwsze seminarium odbywało w lipcu tego w Rydze i dotyczyło dialogu dwustronnego. – Obecne dotyczy dialogu trójstronnego, a więc tego, który prowadzimy z rządem – informuje Mateusz Szymański.

W seminarium uczestniczy kilkadziesiąt osób z różnych krajów europejskich, głównie z Europy Środkowo-Wschodniej, ponieważ rozmowy dotyczą sytuacji panującej właśnie tym regionie. – Wymieniamy się doświadczeniami, wiedzą na temat tego, jak dialog społeczny; dwustronny i trójstronny funkcjonuje w poszczególnych krajach i w ten sposób szukamy rozwiązań, które mogą wzmacniać nasze możliwości – opowiada Mateusz Szymański.

Region Gdański

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.