Menu

Zapraszamy na Akcję "Podaruj krew, podaruj życie" do Kopalni Soli Wieliczka

Krew ratuje życie i zdrowie, jest bezcenna. Nie można jej nigdzie kupić, można tylko podzielić się nią, np. w najbliższy czwartek 11 lipca w Kopalni Soli „Wieliczka” podczas 7. odsłony akcji „Podaruj krew, podaruj życie”. Zapraszamy do nadszybia szybu Regis w godzinach 10.00-16.00. Każdy krwiodawca otrzyma bilet - do wyboru na zwiedzanie Trasy Turystycznej lub Trasy Górniczej.

Krwiodawcą może zostać w zasadzie każda zdrowa i pełnoletnia osoba. Ostatecznej kwalifikacji dokonuje na miejscu lekarz. Samo pobranie trwa około 10 minut, jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Jednorazowo oddaje się jedną jednostkę krwi, czyli 450 ml – to dla dorosłego organizmu ubytek niezauważalny.

Tradycyjnie już letnia edycja „Podaruj krew, podaruj życie” odbędzie się w nadszybiu szybu Regis. Tym razem wspomoże ofiary wypadków komunikacyjnych. Zbiórkę organizują MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka”, Kopalnia Soli „Wieliczka” oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Zbiórki krwi odbywają się w wielickiej kopalni od 2016, regularnie dwa razy w roku – w lipcu na powierzchni oraz w grudniu pod ziemią. Dotąd udało się zebrać już ponad 330 litrów od ponad 650 osób. W tym roku przedsięwzięcie po raz kolejny znalazło się w prestiżowym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

Region Małopolska

 

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.