Menu

Porozumienia płacowe w spółkach Plastic Omnium

Porozumienia płacowe w spółkach Plastic Omnium pixabay.com
Od 1 lipca pracownicy spółek Plastic Omnium w Gliwicach i Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie będą zarabiać o średnio 200 zł więcej. Podwyżki wynegocjowały zakładowe organizacje związkowe.
 
Identyczne porozumienia płacowe zawarte zostały 20 maja w obydwu zakładach. – Każdy pracownik dostanie 100 zł do płacy zasadniczej, oprócz tego kierownicy będą przyznawali podwyżki indywidualne. Średnio na etat będzie to 100 zł – informuje Joanna Kaznowska, przewodnicząca międzyzakładowej organizacji „S” zrzeszającej pracowników Plastic Omnium w Gliwicach i Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie.
 
Porozumienia są korzystne także dla pracowników stażowych, czyli tych, pracują w spółkach Plastic Omnium krócej niż rok. Ich płace zasadnicze zostały podniesione o 50 zł i od lipca będą wynosić 2600 zł brutto. Natomiast miesięczna premia wzrosła z 250 zł do 540 zł brutto, czyli do takiej samej wysokości, w jakiej jest wypłacana pozostałym pracownikom spółek.
 
Spółki Plastic Omnium w Gliwicach i Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie zatrudniają łącznie ponad 1000 pracowników. Produkują zderzaki i akcesoria samochodowe. Ich właścicielem jest francuski koncern Plastic Omnium.
 
www.solidarnosckatowice.pl
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.