Menu

Wzrost płac w Velvet Care

Od kwietnia średnio o 4,5 proc. wzrosły wynagrodzenia większości pracowników spółki Velvet Care w Kluczach. Takie podwyżki wynegocjowały z pracodawcą organizacje związkowe działające w firmie, w tym NSZZ Solidarność. Wyższe wypłaty wpłyną na konta pracowników na początku maja.
 
Podwyżki dostali pracownicy produkcyjni i zatrudnieni pośrednio przy produkcji. O konkretnych wskaźnikach wzrostu płac dla poszczególnych osób decydowali kierownicy działów. – Pracownicy są zadowoleni. Udało nam się wynegocjować wyższy wskaźnik wzrostu płac niż w poprzednich latach. W naszej firmie podwyżki zawsze mają charakter uznaniowy, ale w tym roku kierownicy mieli wyższą pulę środków do podziału – mówi Adam Gdula, szef zakładowej Solidarności.
 
Jak informuje przewodniczący, dla części osób była to druga podwyżka w tym roku. 1 marca średnio o 2 proc. wzrosły wynagrodzenia pracowników utrzymania ruchu i warsztatów mechanicznego i elektrycznego, czyli łącznie ok. 100 osób.
 
Przedstawiciele organizacji związkowych uzgodnili także z pracodawcą, że przez kolejny rok wypłacana będzie premia za brak absencji, wynosząca 200 zł brutto. Jednak nie każda osoba przebywająca na zwolnieniu lekarskim tej premii zostanie pozbawiona. Jeżeli w ciągu roku L-4 nie przekroczy 10 dni, wówczas premia za miesiące, w których pracownik chorował, zostanie wypłacona razem z wynagrodzeniem za grudzień.
 
Spółka Velvet Care zatrudnia ok. 560 osób.
 

www.solidarnosckatowice.pl
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.