Menu

Przystanek Historia IPN "Ludzie Wolności i Solidarności" - na żywo na Tysol.pl

W czwartek, 28.02.2019 r., w Przystanku Historia IPN o godzinie 17:30 odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Ludzie Wolności i Solidarności”. Będzie dotyczyć skomplikowanych losów rodzinnych i działalności opozycyjnej członków Solidarność z wrocławskiego Polaru w latach 1980-1989. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na portalu Tysol.pl.

„W czasie gdy rodziła się córka, Krzysztof Zadrożny siedział za działalność opozycyjną w więzieniu. Kwiaty małżonce do szpitala zaniósł, udając męża, jego przyjaciel – Przemysław Bogusławski. Wkrótce i on trafił za kraty, gdzie sam nomen omen dowiedział się, że niebawem zostanie ojcem…”


– o skomplikowanych losach rodzinnych i działalności opozycyjnej opowiadają trzej działacze Solidarności w ZSSD „Polar” we Wrocławiu w etiudzie dokumentalnej przygotowanej przez dziennikarzy „Tygodnika Solidarność”. Etiuda będzie sercem spotkania, które odbędzie się w ramach z cyklu „Ludzie Wolności i Solidarności”.

Po projekcji dr Jarosław Szarek, prezes IPN, i Łukasz Sołtysik z oddziału IPN we Wrocławiu, autor książki „Solidarność w Polarze”, będą rozmawiać na temat stanu wojennego i działań „S” w tym czasie. Wydarzenie uświetni koncert piosenek antykomunistycznych zespołu Wołosewicz-Danielewicz. Usłyszymy m.in. kultowe „Mury”, „Piosenkę dla córki” czy „Boże nasz”.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 28.02.2019 r. w Przystanku Historia IPN na ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Organizatorami cyklu „Ludzie Wolności i Solidarności” są „Tygodnik Solidarność” i Instytut Pamięci Narodowej. Wydarzenie jest kontynuacją projektu „Solidarność. Spotkanie po latach” Prezesa IPN dr. Jarosława Szarka.

www.tysol.pl

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.