Menu

Zarząd Regionu Gdańskiego: „Solidarność” odwiedziła parlamentarzystów

Akcja protestacyjna NSZZ „Solidarność”, przygotowania do rocznicy 4 czerwca 1989 roku oraz sytuacja w zakładach pracy to główne tematy lutowego posiedzenia Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”.

31 stycznia i 1 lutego związkowcy z NSZZ „Solidarność” odwiedzili biura parlamentarne Zjednoczonej Prawicy. Odbyła się tez konferencja prasowa, na której zostały przedstawione postulaty Związku. Na posiedzeniu ZRG 4 lutego przebieg akcji w poszczególnych powiatach przedstawili kierownicy oddziałów. I tak 31 stycznia Wojciech Kleina, kierownik Oddziału w Tczewie spotkał się z  posłem PiS Kazimierzem Smolińskim. W trakcie krótkiej rozmowy poseł obiecał, że będzie wspierać działania „Solidarności”, zwłaszcza te dotyczące oświaty. 1 lutego przewodnicząca KM Pracowników Oświaty i Wychowania w Gdyni Zdzisława Hacia oraz przewodniczący Rady Oddziału Gdynia ZRG „S” Aleksander Kozicki spotkali się z posłem Marcinem Horałą. W Chojnicach Bogdan Tyloch, kierownik Oddziału ZRG „S”, Maciej Werra, przewodniczący „Solidarności” tamtejszej oświaty, i Krzysztof Bigus, skarbnik KM POWiK, spotkali się z posłem Aleksandrem Mrówczyńskim, któremu wręczyli pakiet dokumentów. W Malborku Maria Pawlikowska, przewodnicząca „S” malborskiej oświaty, wraz z Florianem Słończyńskim, kierownikiem Oddziału ZRG „S”, wymieniali poglądy na temat sytuacji m.in. w szkolnictwie z posłem Tadeuszem Cymańskim.

W części poświęconej sytuacji w zakładach pracy mówiono między innymi o porozumieniach, jakie zawarto w sprawie Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej w Starogardzie Gd. oraz podwyżek w PGW Wody Polskie SA.

Niestety, wciąż nierozwiązane są problemy w Porcie Gdańsk Eksploatacja oraz w Stoczni Wojennej. Członkowie ZRG omówili również problemy związane z wprowadzaniem Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Członkowie regionalnych władz NSZZ „Solidarność” przyjęli, na wniosek Karola Guzikiewicza zastępcy przewodniczącego KM „Solidarności” Stoczni Gdańskiej uchwałę o zwołaniu uroczystego  posiedzenia Zarządu Regionu w dniu 4 czerwca. Uchwalono tez plan budżetu Zarządu Regionu Gdańskiego na 2019 rok.

www.solidarnosc.gda.pl

 

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.