Menu

Odwiedzimy posłów i senatorów!

W czwartek 31 stycznia i w piątek 1 lutego br. związkowcy z Regionu Gdańskiego NSZZ „S” odwiedzą biura parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy. W poniedziałek 4 lutego br. związkowcy z NSZZ „S” złożą wizyty w pozostałych biurach parlamentarzystów PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski w całym kraju. Parlamentarzystom zostaną wręczone stanowisko Związku i lista postulatów. 

4 lutego zaś będzie kontynuowana ogólnopolska akcja odwiedzin biur poselskich i senatorskich Zjednoczonej Prawicy. To pierwsza z akcji prowadzonej przez Sztab Protestacyjno-Strajkowy NSZZ “Solidarność”, który zawiązał się 11 stycznia br. w Warszawie.

- Podczas odwiedzin będziemy przekazywać posłom i senatorom postulaty Związku, a także będziemy informować o konsekwencjach niepodejmowania partnerskiego dialogu. Akcję podsumujemy 5 lutego w Warszawie, gdzie zbierze się Sztab na swoim kolejnym spotkaniu – informuje Marek Lewandowski, rzecznik prasowy przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „S”.

Podobną akcję poprzedziła ostatnio Krajowa Sekcja Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność” oraz Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, w sprawie sytuacji w polskich kopalniach i Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Konwent przewodniczących zarządów regionów i sekretariatów branżowych NSZZ „Solidarność” przekształcił się 11 stycznia br. w sztab protestacyjno-strajkowy. Miesiąc wcześniej KK NSZZ „S” przyjęła stanowisko w sprawie sytuacji społeczno-gospodarczej.

www.solidarnosc.gda.pl / ASG

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.