Logo
Wydrukuj tę stronę

Grudniowe obchody w Szczecinie

Grudniowe obchody w Szczecinie

Jak co roku, 17 grudnia, Szczecin uczcił ofiary masakry z 1970 roku. Uroczystości, których głównym organizatorem był Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego, odbyły się pod bramą stoczni i na placu Solidarności.

Pierwszym akcentem obchodów była msza święta w kościele św. Stanisława Kostki. Po niej uroczystości przeniosły się pod bramę stoczni. Gości powitał tam przewodniczący Mieczysław Jurek. Następnie list od prezydenta Andrzeja Dudy odczytała minister Halina Szymańska, a od premiera Mateusza Morawieckiego- wojewoda Tomasz Hinc. Swoje przemówienie wygłosił również Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Po części oficjalnej, delegacje złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą wydarzenia grudniowe.

Kolejnym punktem obchodów był przemarsz trasą historycznej robotniczej rewolty. Niesione były krzyże z nazwiskami ofiar Grudnia’70. Pochód zakończyła uroczystość na placu Solidarności i złożenie kwiatów pod pomnikiem Anioła Wolności.

www.solidarnosc.szczecin.pl

 

Copyright © NSZZ "Solidarność" • Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie Microworks

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.