Menu

Ostrzeżenie dla Precizo!

Ostrzeżenie dla Precizo! fot.I.Ługowska

Przed siedzibą płockiej spółki Precizo 20 listopada odbyła się pikieta w obronie szykanowanych związkowców: Kamila Marciszewskiego, Mariusza Smardzewskiego. Chcemy Wam powiedzieć - nie jesteście sami - napisał w liście do protestujących Piotr Duda, szef Solidarności.

List odczytał w jego imieniu Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego, który pojawił się w Płocku dla wsparcia działań tamtejszych związkowców..

- Zarząd Precizo Sp. z o.o. łamie prawo, w tym konstytucję gwarantującą wolność i swobodę działalności związkowej. Na to nie ma zgody! Dlatego wzywamy zarząd Precizo o zaprzestanie takich praktyk - czytamy w liście.

- Jednocześnie ostrzegamy – spór z Solidarnością w Precizo Sp. z o.o., będzie sporem z całą Solidarnością. Bo tak funkcjonujemy. Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego - napisał Piotr Duda.


W pikiecie udział wzięło kilkudziesięciu związkowców z Precizo i Regionu Płockiego. Domagają się przywrócenia do pracy kolegów, którym pracodawca - jak oceniają związkowcy za działalność związkową - nie przedłużył umów.

ml

 

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.