Menu

Koncert Papieski w Gdańsku

Koncert Papieski w wykonaniu Placido Domingo Junior, Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski, Bogdan Kierejsza i Cappella Gedanensis. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź serdecznie zaprasza na koncert upamiętniający Ojca Świętego Jana Pawła II w 40. rocznicę wyboru na Papieża. Koncert odbędzie się w niedzielę 7 października o godz. 17.00 w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku, gdzie znajduje się Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny. Wstęp wolny.

Podczas koncertu zostanie wykonany Hymn Papieski - Santo Subito - przygotowany z okazji kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II oraz specjalnie przygotowany i napisany hymn z okazji 40. rocznicy powołania na Stolicę Piotrową. Ponadto zostaną wykonane utwory dedykowane Matce Bożej i miejscom, które ukochał Papież Jan Paweł II. W koncercie wystąpią: Alicja Węgorzewska, Placido Domingo Junior, Maciej Miecznikowski, Bogdan Kierejsza i Cappella Gedanensis. Wydany też zostanie śpiewnik, dzięki któremu zgromadzeni w bazylice wierni będą mogli śpiewać wspólnie z artystami. Koncert będzie transmitowany przez TVP Polonia a retransmitowany przez TVP1.

Parafia pw. św. Brygidy w Gdańsku

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.