Menu

Spotkanie Komitetu Protestacyjnego z wojewodą

6 marca odbyło się spotkanie Komitetu Protestacyjnego NSZZ „Solidarność” pracowników sfery budżetowej Regionu Bydgoskiego z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem.

Podczas spotkania przedstawiciele Komitetu zapoznali Wojewodę z dramatyczną sytuacją pracowników w jednostkach budżetowych działających w naszym regionie i przekazali swoje postulaty. - Mamy już tego dość – podkreślają związkowcy – nasze wynagrodzenia są na bardzo niskim poziomie, jesteśmy obciążani co raz to nowymi obowiązkami w zamian za co nie mamy żadnych gratyfikacji. Jest ogromy problem z zapełnianiem wakatów, bo po prostu nikt nie chce pracować za takie pieniądze. Ciągle słyszymy, że sytuacja gospodarcza kraju jest najlepsza od wielu lat, że mamy dobrą zmianę, ale my w żaden sposób tego nie odczuwamy – mówili związkowcy.

Wojewoda obiecał, że jako Przewodniczący Wojewódzkiej Kujawsko-Pomorskiej Rady Dialogu Społecznego przekaże wszystkie postulaty pani minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbiecie Rafalskiej, która kieruje pracami Rady Dialogu Społecznego na szczeblu centralnym. O powstaniu Komitetu Protestacyjnego i jego postulatach poinformowany jest również premier RP Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy, że Komitet Protestacyjny reprezentuje 30 organizacji związkowych NSZZ „Solidarność” naszego Regionu – przedstawicieli pracowników oświaty, służby zdrowia, Krajowej Administracji Skarbowej, Urzędu Statystycznego, Urzędu Miar, Urzędu Wojewódzkiego, Pomocy Społecznej, kultury i pracowników cywilnych Policji.

Region Bydgoski

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.