Menu

Spotkanie Komitetu Protestacyjnego z wiceszefem KK

Wczoraj, w siedzibie Zarządu Regionu odbyło się spotkanie Komitetu Protestacyjnego Pracowników Sfery Budżetowej z Bogdanem Kubiakiem – zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Reprezentanci organizacji związkowych wchodzących w skład Komitetu Protestacyjnego przedstawili sytuacje w poszczególnych jednostkach budżetówki i zaapelowali do władz Komisji Krajowej o pomoc w dążeniu do realizacji postulatów Komitetu Protestacyjnego.

Bogdan Kubiak zapewnił, że Komisja Krajowa w pełni popiera wystosowane postulaty Komitetu Protestacyjnego i będzie wspierać jego kolejne działania – Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji pracowników budżetówki. Zwrócimy się do premiera rządu RP Mateusza Morawieckiego oraz pani minister Elżbiety Rafalskiej - pełniącej funkcję przewodniczącej Rady Dialogu Społecznego o pilne zorganizowanie  spotkania w tej sprawie. Bardzo nam zależy na poprawie warunków pracy tej grupy pracowników.

Do Komitetu protestacyjnego przystępuje coraz więcej organizacji związkowych z całej Polski. W ostatnich dniach uchwały o dołączeniu do Komitetu Protestacyjnego podjęły organizacje działające w Urzędzie Statystycznym w Szczecinie z siedzibą w Koszalinie, Inspekcji Handlowej we Wrocławiu oraz Urzędzie Statystycznym w Opolu. Poparcie dla działań Komitetu wyrazili: Sekretariat Służb Publicznych NSZZ „Solidarność”, Rada Krajowa Sekcji Pracowników Skarbowych NSZZ „Solidarność”, Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Administracji w Olsztynie oraz pracownicy Urzędu Statystycznego w Łodzi.

Region Bydgoski

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.