Menu

Trwają negocjacje płacowe w Toyocie

Przedstawiciele pracowników z dwóch zakładów Toyoty (Jelcz-Laskowice i Wałbrzych) wspólnie negocjują z przedstawicielami zarządu firmy tegoroczne podwyżki płac.

– Obecnie jesteśmy po drugiej turze rozmów – mówi Daniel Wituszyński przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” w Toyota Motor Industries w Jelczu–Laskowicach. Padły propozycje podwyżek z obu stron i za tydzień podczas kolejnej rundy negocjacji najprawdopodobniej dojdzie do zbliżenia stanowisk. Wart uwagi jest fakt, że po raz pierwszy są to wspólne rokowania wszystkich 5 organizacji związkowych działających w obu zakładach ( “Solidarność” wałbrzyskiej Toyoty reprezentuje m.in przewodniczący KZ Sławomir Bielakiewicz). Działacze nie chcieli ze względu na prowadzone negocjacje podawać konkretnych kwot, ale jak zapewnia Daniel Wituszyński propozycje podwyżek są ściśle powiązane z aktualną analizą sytuacji na rynku auto-moto.

Koncern Toyota inwestuje w nowy park maszynowy w Jelczu – Laskowicach. W tym roku rozpocznie się rekrutacją kolejnych pracowników. Uruchomiona zostanie produkcja nowoczesnego silnika benzynowego.


Region Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność"

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.