Menu

Zmarł o. Józef Kowalik OMI

Zmarł o. Józef Kowalik OMI fot.P.Janicki

14 listopada 2017 r. w szpitalu w Lublińcu, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Przyjaciel „Solidarności” Ojciec Józef Kowalik Oblat z Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju na Popowicach.

Ojciec Józef Kowalik OMI urodził się 10 października 1935 r. w Radomyślu n. Sanem w powiecie tarnobrzeskim. Jako czternastolatek, w 1949 r. rozpoczął naukę w oblackim Niższym Seminarium Duchownym (juniorat) w Lublińcu, którą przerwał w roku 1952, kiedy ówczesne władze PRL-u zamknęły szkołę. Wówczas rozpoczął nowicjat w Markowicach (7 września 1952 r.), a 8 września 1953 r. złożył pierwsze śluby zakonne. Święcenia diakonatu przyjął w kaplicy domu prowincjalnego w Poznaniu 21 grudnia 1959 r. z rąk ks. abp. Antoniego Baraniaka. Przez długie lata pracował jako wychowawca – formator w Niższym Seminarium Duchownym w Markowicach i w Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze.

W intencji zmarłego w piątek, o godz. 18.00, ​zostanie odprawiona Msza św. kościele NMP KP na Popowicach, gdzie posługiwał przez ostatnie 16 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Obrze k. Wolsztyna w sobotę 18 listopada o godz. 12.00, na cmentarzu przyseminaryjnym.

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.