Menu

Podwyżki płac zasadniczych w Rafamecie

O 200 zł brutto wzrosły od czerwca miesięczne płace zasadnicze w Fabryce Obrabiarek Rafamet w Kuźni Raciborskiej. Wyższe wynagrodzenia wpłyną na konta pracowników na początku lipca. Wzrost płac gwarantuje porozumienie pomiędzy zarządem spółki a zakładowymi organizacjami związkowym podpisane pod koniec maja.
 
Jak mówi Jan Filas, szef zakładowej Solidarności, podwyżkę pracownicy dostaną już drugi rok z rzędu. Wcześniej pracodawca m.in. ze względu na brak odbiorców na wyroby fabryki, godził się wyłącznie na wypłatę premii kwartalnych. – Wtedy to był jedyny sposób na zrekompensowanie pracownikom braku podwyżek. Teraz sytuacja zakładu ustabilizowała na tyle, że możemy wreszcie rozmawiać z zarządem o wzroście wynagrodzeń zasadniczych na przyzwoitym poziomie – dodaje Filas. 
 
Zaznacza, że dzięki podwyżce zeszłorocznej oraz obecnej, którą pracownicy otrzymają na początku lipca, płace zasadnicze w firmie w sumie wzrosną średnio o 400 zł brutto.   
 
Rafamet zatrudnia około 360 pracowników. Fabryka produkuje m.in. obrabiarki dla kolejnictwa oraz specjalne.
 
 
www.solidarnosckatowice.pl
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.