Menu

Bezrobocie na Pomorzu najniższe w historii

6,3 proc. wyniosła stopa bezrobocia rejestrowanego na Pomorzu na koniec maja 2017 r. – wynika z danych szacunkowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

To poziom najniższy od czasu powstania województwa pomorskiego w 1999 roku. Bezrobocie w regionie spadło o 0,2 proc. w porównaniu z kwietniem br. i aż o 1,8 proc. w porównaniu z majem ub. roku. W skali całego kraju bezrobocie rejestrowane na koniec maja 2017 r. wyniosło 7,5 procent.

Liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych na Pomorzu wyniosła w badanym okresie 55,6 tysiąca – o 2,2 tys. osób mniej niż w kwietniu 2017 roku. Spadek liczby bezrobotnych odnotowano we wszystkich powiatach województwa pomorskiego, z wyjątkiem powiatu kartuskiego (wzrost o 4,1 proc). Największy spadek wystąpił w powiecie nowodworskim (11,9 proc.)

Jednocześnie w maju 2017 r. do urzędów pracy na Pomorzu zgłoszono 11,6 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. Oznacza to wzrost o 14,3 proc. w porównaniu z kwietniem. Największy wzrost ofert pracy odnotowano w powiecie sztumskim oraz w Gdyni.


www.solidarnosc.gda.pl

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.