Menu

Moja emerytura - mój wybór we Wrocawiu

Kiedy w 2013 roku blokowaliśmy Sejm w proteście przeciw działaniom rządu m.in. w kwestii emerytur przewodniczący Piotr duda powiedział wówczas – I tak wygramy!. Dziś mamy tego potwierdzenie – mówili 22 maja podczas spotkania w ramach kampanii Godny Wybór działacze NSZZ „Solidarność” Henryk Nakonieczny i Radosław Mechliński.

Dzisiejszym spotkaniem oraz innymi naprawiamy to co zepsuła poprzednia ekipa rządowa, która bez debaty ze społeczeństwem wprowadziła wydłużenie wieku emerytalnego – mówił wiceminister Stanisław Szwed. Przypomniał, że to za sprawą obecnego rządu wraca od 1 października br. obowiązujący wcześniej wiek emerytalny (65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet).

O szkodliwym działaniu wydłużenia wieku emerytalnego mówił wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Henryk Nakonieczny. Zwrócił uwagę, że walka o przywrócenie poprzednio obowiązującego wieku emerytalnego to tylko jeden z wielu elementów działań „Solidarności” w odpowiedzi na wyzwania przed zmianami demograficznymi w Polsce. Istotną kwestią jest rynek pracy, czyli walka z umowami śmieciowymi, stosowanie klauzul społecznych, podniesienie stawki godzinowej i płacy minimalnej. To wszystko udało się już załatwić. Wyzwaniem obecnego czasu jest m.in. wprowadzenie instytucjonalnych zmian dotyczących opieki nad ludźmi starszymi , skłonienie pracodawców do tego, aby śmielej zatrudniać ludzi starszych, którzy pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego dalej pragną pracować.


Region Dolny Śląsk

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.