Menu

Podwyżka premii i nagroda w PKM Jaworzno

Podwyżka premii i nagroda w PKM Jaworzno fot.commons.wikimedia.org
Podwyżki stałej, comiesięcznej premii o 220 zł brutto oraz wypłata nagrody rocznej w wysokości 1400 zł brutto to najważniejsze zapisy porozumienia płacowego, zawartego 18 maja pomiędzy zarządem Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie a działającymi w spółce związkami zawodowymi.
 
Podwyżka premii obowiązuje o 1 maja. Nagroda roczna zostanie wypłacona załodze w dwóch ratach: 500 zł brutto w czerwcu i  900 zł brutto w grudniu. Jak zaznacza Marek Marcinów, przewodniczący Solidarności w jaworznickim PKM, łączna suma nagrody jest o 450 zł brutto wyższa niż rok wcześniej.
 
Jak informuje szef zakładowej Solidarności, podczas negocjacji związkowcy przede wszystkim zwracali uwagę na fakt, że stawki zasadnicze w jaworznickim PKM wciąż są niższe, niż w innych spółkach świadczących usługi komunikacyjne w ościennych miastach. Wskazali również na deficyt na rynku pracy kierowców z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów komunikacji miejskiej. – Pracodawca zgodził się z nami, że podwyżka premii i wyższa nagroda roczna to będzie  dobra zachęta dla pracowników, aby nie szukali pracy gdzie indziej i pozostali w naszej firmie – podkreśla Marek Marcinów.
 
Zapowiada też, że negocjacje z pracodawcą na temat wzrostu płac zasadniczych w spółce. związki zawodowe rozpoczną w III kwartale tego roku. 
 
Jaworznicki PKM zatrudnia około 230 osób.
 
 
www.solidarnosckatowice.pl
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.