Menu

Podwyżki w firmie Velvet Care w Kluczach

Wzrost płac zasadniczych średnio o 3 proc. i włączenie 5 proc. premii do wynagrodzenia na wydziałach produkcyjnych - to najważniejsze zapisy porozumienia płacowego podpisanego przez pracodawcę i przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych w spółce Velvet Care w Kluczach.
 
Jak informuje Leszek Polak, przewodniczący zakładowej Solidarności podwyżki pracownicy spółki dostaną na początku maja, gdy na ich konta wpłynie wynagrodzenie za poprzedni miesiąc. - W sumie podwyżka wyniesie średnio ok. 300 zł brutto na pracownika. Może oczekiwania pracowników były nieco większe, ale podczas rozmów wzięliśmy pod uwagę fakt, że firma rozwija się, zakupiła już kilka nowych maszyn do produkcji wyrobów higienicznych, ukończyła budowę magazynu wyrobów gotowych – informuje związkowiec. 
 
W porozumieniu zapisanotakże, że pracownicy, którzy będą pracowali podczas Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia otrzymają dodatek w wysokości 75 zł brutto. 
 
Firma Velvet Care w Kluczach zatrudnia ok. 500 osób.
 
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.