Menu

Porozumienie płacowe w PEC Bytom

Porozumienie płacowe w PEC Bytom fot.pixabay/CC0
Wzrosną wynagrodzenia w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Bytomiu. - Podwyżka będzie wynosiła średnio 5 proc. płacy zasadniczej pracownika. Ze wszystkimi pochodnymi będzie to ok. 230 zł brutto - informuje Roman Poloczek, przewodniczący Solidarności w firmie.
 
Porozumienie płacowe w bytomskim PEC zostało podpisane przez pracodawcę i zakładowe organizacje związkowe 19 kwietnia. Podwyżki pracownicy otrzymają w maju wraz w wypłatą za kwiecień.
 
Zgodnie z zapisami porozumienia o tym ile wzrosną płace poszczególnych pracowników zdecydują kierownicy działów, ale podwyżka nie może być niższa niż 2 proc. płacy zasadniczej danej osoby. Pracownicy, którzy uznają, że zostali niesprawiedliwie potraktowani i zasługują na większe podwyżki, będą mogli się odwołać. - Osoby należące do związku zawodowego mogą to zrobić poprzez zakładową organizację, w której są zrzeszeni. Pracownicy nie będący członkami związku zawodowego mają możliwość złożenia odwołania bezpośrednio u swojego przełożonego lub u pracodawcy – wyjaśnia Roman Poloczek.
 
Zaznacza, że uzwiązkowienie w przedsiębiorstwie jest wysokie. - To sprawia, że nasza pozycja podczas rozmów z pracodawcą jest silna. Dzięki temu praktycznie co roku udaje nam się podpisywać porozumienia płacowe korzystne dla załogi – mówi.
 
Pracownicy PEC w kwietniu otrzymali również premie z okazji. Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej w wysokości 145 proc. płacy minimalnej. W tym roku było to 2900 zł brutto. Wypłatę tego bonusu gwarantuje obowiązujący w spółce Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy. 
 
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bytomiu zaopatruje w ciepło Bytom i Radzionków. Zakład zatrudnia ponad 150 pracowników, do Solidarności należą 72 osoby.
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.