Menu

Premie i bonusy w zakładach Plastic Omnium

Bonus w wysokości 500 zł brutto otrzymają przed Świętami Wielkanocnymi wszyscy pracownicy spółek Plastic Omnium w Gliwicach i Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie.
 
Porozumienie zawarte 3 kwietnia pomiędzy zarządami obu firm i międzyzakładową Solidarnością przewiduje także wypłatę w tym roku jeszcze dwóch dodatkowych świadczeń dla pracowników: nagrody wakacyjnej po 1000 zł brutto i premii na Święta Bożego Narodzenia w wysokości 500 zł brutto.
 
Wysokość tych bonusów związkowcy z Solidarności negocjują z szefami obu firm co roku. Jak informuje Joanna Kaznowska, przewodnicząca międzyzakładowej Solidarności, założeniem strony związkowej jest, by te dodatki płacowe rekompensowały pracownikom ich niewysokie zarobki. – W tym roku dzięki bonusom świątecznym i premii wakacyjnej pracownicy zyskają w sumie dodatkowe 2000 zł brutto – podkreśla Joanna Kaznowska, 
 
Należące do francuskiego koncernu Plastic Omnium zakłady w Gliwicach i w Kleszczowie zatrudniają łącznie blisko 1000 pracowników. Produkują zderzaki i akcesoria samochodowe.

 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.