Menu

Premia kwartalna w Best Poland

Dzięki staraniom zakładowej Solidarności w spółce Best Poland w Zabrzu została wprowadzona premia kwartalna w wysokości 450 zł brutto. Otrzymają ją ci pracownicy, którzy w ciągu kwartału nie odnotują więcej niż 5 dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy, z wyłączeniem urlopu wypoczynkowego i urlopu na żądanie. Premia trafi na konta pracowników do 10 kwietnia razem z wypłatą za marzec. 
 
O wprowadzenie takiego dodatku w Best Poland związkowcy wystąpili do pracodawcy przy okazji rozmów dotyczących podwyżek płac zasadniczych w firmie. Zaproponowali, by pracownicy, którzy w ciągu kwartału nie odnotowali więcej niż 5 dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy (z wyłączeniem urlopu wypoczynkowego i urlopu na żądanie), otrzymywali premie w wysokości 500 zł brutto. – Przekonywaliśmy, że jeśli ludzie otrzymają raz na kwartał porządną premię za obecności w pracy, to na pewno będzie miało pozytywny wpływ na frekwencję w zakładzie. Po trwających kilka miesięcy negocjacjach wypracowaliśmy kompromis. Premia kwartalna będzie nieznacznie, bo tylko o 50 zł brutto niższa niż postulowaliśmy. Dzięki temu pracownicy będą mogli powiększyć swoje roczne dochody o 1800 zł brutto – podkreśla Dariusz Stasiuk, szef zakładowej Solidarności.
 
Zabrzańska spółka Best Poland zatrudnia blisko 300 pracowników. Zakład produkuje okapy kuchenne.
 
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.