Menu

Hołd dla niezłomnych kapłanów "Solidarności"

Jak co roku, w marcu Duszpasterstwo Ludzi Pracy z krakowskich Mistrzejowic zorganizowało pielgrzymkę do miejsc, w których zostali pochowani niezłomni kapelani "Solidarności".
 
26 marca Duszpasterstwo Ludzi Pracy, "Solidarność" Małopolska wraz z Braćmi Zakonu Rycerzy Jana Pawła II udali się na groby, aby uczcić rocznice śmierci duszpasterzy ludzi pracy - ks. Kazimierza Jancarza oraz ks. Adolfa Chojnackiego.
 
Uroczystości rozpoczęły się od modlitwy i złożenia kwiatów na grobie bohaterskiego ks. Stanisława Koniecznego w Raciechowicach Dolnych. Stamtąd uczestnicy pielgrzymki udali się do Mszany Dolnej, gdzie w kościele pw. Św. Michała Archanioła została odprawiona Droga Krzyżowa. Następnie w Juszczynie odbyła się uroczysta Msza święta w intencji zmarłych kapłanów. Po Eucharystii, uczestnicy pielgrzymki uczestniczyli w odsłonięciu tablicy poświęconej Kapelanowi środowisk niepodległościowych - ks. Adolfowi Chojnackiemu. Pielgrzymkę zakończyła wspólna modlitwa przy grobie ks. Kazimierza Jancarza, legendarnego Kapelana Nowohuckiej "Solidarności". 
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.