Menu

Protest Wamagu w Zabrzu

Protest Wamagu w Zabrzu fot. J.Wolniak
W czwartek 27 października odbyła się w Zabrzu protest zorganizowany przez dolnośląską „Solidarność”. Pracownicy wałbrzyskiego Wamagu sprzeciwiają się likwidacji swojego zakładu. Przed siedzibą  Kopex Machineru S.A w Zabrzu protestowało około 300 osób na czele z przewodniczącym dolnośląskiej “Solidarności” Kazimierzem Kimso, pracownikami wałbrzyskiego Wamagu i przedstawicielami górnośląskich zakładów.
 
Warto przypomnieć, że Wamag to fabryka prowadząca od 196 lat produkcję urządzeń dla przemysłu górniczego, cementowego, cukrowniczego i energetycznego na całym świecie. Wałbrzyska firma jest częścią zabrzańskiej Kopex Machinery S.A.
 
– Pracownicy wałbrzyskiego Wamagu są przeciwni likwidacji zakładu Wamag S.A. w Wałbrzychu. Decyzja jest nieuzasadniona, dlatego protestujemy – mówi Radosław Mechliński, zastępca przewodniczącego zarządu regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”.
 
Prezesi firmy nie byli obecni. Petycję uczestników protestu odebrał radca prawny.
 
solidarnosc.wroc.pl
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.