Menu

Warto się jednoczyć. Dni Skupienia i Gdyńska Pielgrzymka Ludzi Pracy

Warto się jednoczyć. Dni Skupienia i Gdyńska Pielgrzymka Ludzi Pracy fot. R.Kuzma
W dniach 22-23 października 2016 r. w Gdyni Oksywiu u Sióstr Służebniczek odbyło się modlitewne spotkanie Duszpasterstwa Ludzi Pracy NSZZ „Solidarność” pod przewodnictwem ks. prałata dr. Sławomira Decowskiego.
 
Pierwszy dzień skupienia był wypełniony konferencjami, modlitwą, adoracją, sakramentem pokuty. Był też czas na wspólny spacer nad morze oraz na liczne rozmowy i dyskusje. Tematem wiodącym prowadzonych przez Księdza refleksji była kwestia, czym jest a czym nie jest miłość oraz rozważania wokół nawrócenia. Przy wspólnej kawie można było porozmawiać o różnych bieżących kwestiach wywoływanych przez członków „Solidarności”, zwłaszcza społecznych i moralnych. Tego rodzaju spotkania i rozmowy ściślej jednoczą członków środowiska „Solidarności” i mocniej angażują wokół bieżących problemów oraz wokół wspólnych wartości.
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.