Menu

Zarząd Regionu Gdańskiego: E-głosowanie

Regulamin e-głosowania i zmiany kodeksu pracy to główne tematy październikowego Zarządu Regionu Gdańskiego. Gościem spotkania był poseł Janusz Śniadek, który poinformował związkowców o aktualnych pracach Sejmu.
 
Po krótkich wyjaśnieniach członkowie Zarządu Regionu przyjęli regulamin głosowania drogą elektroniczną. Głosowaniu za pomocą poczty elektronicznej i smsów podlegają apele, stanowiska, decyzje i uchwały. Trybowi temu natomiast nie mogą być poddane wybory personalne, wymagające zgodnie z ordynacją wyborczą głosowania tajnego oraz projekty budżetu i jego nowelizacji.
 
Zmiany kodeksu pracy, które właśnie weszły lub wejdą w najbliższym czasie przedstawił dr Waldemar Uziak, koordynator Działu Prawnego ZRG. Najważniejsza zmiana, która weszła w życie 1 września br., to wymóg zawarcia przez pracodawcę  z pracownikiem umowy o pracę lub potwierdzenia warunków pracy na piśmie przed dopuszczeniem pracownika do pracy. Od 1 stycznia 2017 roku wejdą natomiast nowe przepisy dotyczące najniższego wynagrodzenia. Zdaniem dr. Waldemara Uziaka ważny jest zapis, który wyłącza z wyliczenia minimalnego wynagrodzenia za pracę na etacie dodatek za pracę w porze nocnej.
 
Więcej na www.solidarnosc.gda.pl
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.