Menu

Solidarność w Magnie coraz silniejsza

Blisko 80 pracowników z centrali spółki Magna Automotive Poland w Sadach pod Poznaniem zapisało się do Solidarności działającej w oddziale tej firmy w Dąbrowie Górniczej. Są przekonani, że w ten sposób skłonią pracodawcę do rozmów na temat problemów, które pojawiają się w zakładzie.
 
Jak informuje Andrzej Sobolewski, przewodniczący Solidarności w dąbrowskiej Magnie, w centrali firmy w Sadach do tej pory nie funkcjonował żaden związek zawodowy, ale jej pracownicy już od jakiegoś czasu myśleli o zorganizowaniu się. – Spotkaliśmy się niedawno podczas wyborów do Europejskiej Rady Zakładowej w koncernie Magny. Zaczęliśmy rozmawiać. Pod wpływem tych dyskusji pracownicy z Sadów doszli do wniosku, że nie będą zakładać nowej organizacji, tylko przyłączą się do nas. Ich zainteresowanie jest ogromne, otrzymaliśmy już blisko 80 deklaracji – mówi związkowiec. W najbliższych dniach przedstawiciele komisji zakładowej spotkają się ze wszystkimi osobami, które zapisały się do Solidarności. – Mam nadzieję, że w tych rozmowach wezmą także udział pozostali pracownicy centrali – dodaje.
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.