Menu

Dzisiaj w Lidlu akcja ulotkowa

Dzisiaj w całym kraju odbędzie się akcja ulotkowa przed sklepami Lidl. Obejmie większość z 500 placówek tej sieci.
 
Akcja będzie trwała od 12 do 14 i będzie polegała na rozdawaniu ulotek informujących klientów o łamaniu praw pracowniczych i związkowych w sklepach Lidl. We wszystkich regionach liderzy “S” zorganizują przed jednym z wyznaczonych sklepów konferencje prasowe. Piotr Duda, szef Związku i Dominik Kolorz, przewodniczący Regionu Śląsko-Dabrowskiego wraz z szefem Sekretariatu Banków Handlu i Ubezpieczeń “S” Alfredem Bujarą zapraszają na konferencję prasową przed sklepem Lidl w Katowicach u zbiegu ul. Paderewskiego i ul. Granicznej o godz. 13.00.
 
Przypominamy. W styczniu 2013 roku pracownicy sieci Lidl założyli organizację NSZZ „Solidarność”. Niemal na początku zarząd spółki rozpoczął działania noszące znamiona szykanowania działalności związkowej. W grudniu 2013 roku przewodnicząca oraz wiceprzewodniczący organizacji zakładowej NSZZ „Solidarność” otrzymali dyscyplinarne wypowiedzenia z pracy. Jako przyczynę zwolnienia pracodawca podał m.in. udział tych osób w akcjach protestacyjnych, które rzekomo były nielegalne. 
 
W związku z powyższym KK zadecydowała o podjęciu długofalowej akcji protestacyjnej w celu znormalizowania stosunków pracowniczych w sieci sklepu Lidl. W pierwszym etapie akcji apelujemy do członków NSZZ „Solidarność” o zaniechanie robienia zakupów w tej sieci w miesiącu lutym.
 
Ponadto KK rozpatrzy skierowanie skargi na działania zarządu Lidl Polska do instytucji międzynarodowych m.in. OECD i MOP.

Piotr Duda zwrócił się do wszystkich związkowców i sympatyków "Solidarności" z prośbą o bojkotowanie Lidla w lutym. 
 
Szef Związku  przypomina, że Lidl od samego początku prowadził zdecydowane działania antyzwiązkowe, polegające na utrudnianiu działalności, pozorowaniu dialogu, ograniczaniu liczby członków. Finałem tych działań było dyscyplinarne wyrzucenie z pracy przewodniczącej i jej zastępcy za zdarzenia, które nigdy nie miały miejsca. Sprawa trafiła do sądu, ale w przypadku wymiaru sprawiedliwości, można długo czekać na finał. Trzeba podjąć jakieś kroki już teraz, a nie czekać bezczynnie. 
 
"Proszę – nie róbcie w miesiącu lutym zakupów w tych sklepach. Nasze Koleżanki i Koledzy potrzebują naszej pomocy – bądźmy „Solidarnością”- apeluje przewodniczący.

Cały apel tutaj.

Ulotka do pobrania.
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.