Menu

Hołd dla bohaterów

Hołd dla bohaterów fot. P. Glanert

Żyjemy w trudnych czasach. Ale pamięć o historii, nie tylko tej najnowszej pozwoli nam docenić to co mamy, co osiągnęliśmy- mówił Piotr Duda podczas wręczenia nagród laureatom międzynarodowego konkursu plastycznego w sali BHP - Patronat honorowy nad takim wydarzeniem to prawdziwy zaszczyt nie tylko dla mnie osobiście, ale i dla całej Komisji Krajowej.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom międzynarodowego konkursu dla uczniów "Powstanie Styczniowe 1863 i jego bohaterowie” połączona z otwarciem wystawy nagrodzonych prac odbyła się dzisiaj w historycznej Sali BHP.  
 
- Komisja Krajowa podjęła w tym roku uchwałę o ogłoszeniu roku 2013 rokiem powstania styczniowego. Chcemy złożyć w ten sposób hołd uczestnikom tego powstania.- mówił szef Związku - A w tej sali musimy pamiętać również o wszystkich innych bezimiennych bohaterach, którzy przyczynili się do odzyskania wolności w Polsce, między innymi tym, którzy w roku 1980 zakładali związki zawodowe w całej Polsce.
 
- Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.- cytowała słowa marszałka Piłsudskiego Teresa Misuk, zastępca przewodniczącego Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność', współorganizatora konkursu, podkreślając jak ważna jest pamięć o przeszłości.
 
Celem konkursu było upamiętnienie 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego za pośrednictwem wypowiedzi plastycznej z zakresu grafiki i malarstwa w dwóch kategoriach wiekowych 12-15 lat oraz 16-20 lat. Organizatorzy chcieli w ten sposób dotrzeć do młodego pokolenia i uwrażliwić go na sprawy narodowe. Wpłynęło ponad 621 prac plastycznych z Polski, Czech, Ukrainy a nawet z Meksyku. Organizatorami konkursu była Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" oraz Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych we Włocławku.
 
hd

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.